Zaburzenia menstruacyjne

Miesiączka może być postrzegana jako obciążenie przez większość kobiet w pewnym okresie ich życia. W medycynie chińskiej menstruacje postrzegamy jako miesięczny raport informacyjny z całego ciała. Czas owulacji, objawy bólu, fluktuacje emocjonalne, tkliwość piersi, kolor i konsystencja krwi, obfitość krwawienia – wszystkie te cechy ujawniają informacje o równowadze hormonalnej lub jej braku, a nawet o obecności problemów, takich jak endometrioza lub zespół policystycznych jajników.

Przez większość czasu kobiety otrzymują recepty na pigułki antykoncepcyjne w celu uregulowania praktycznie wszelkich problemów związanych z miesiączką. Pigułki dobrze się sprawdzają stabilizując hormonalnie oraz pełniąc rolę suplementu niwelującego objawy nierównowagi hormonalnej. Jest to dobry wybór w niektórych przypadkach, jednak u kobiet planujących macierzyństwo, ich zaletą jest skorygowanie nierównowagi hormonalnej bez doustnej antykoncepcji. Nie ma chwili do stracenia, ponieważ długotrwała nierównowaga hormonalna może prowadzić do problemów będących efektem dominacji estrogenów, takich jak mięśniaki macicy, endometrioza, a nawet niektóre rodzaje nowotworów.

Akupunktura i chińskie leki ziołowe stanowią naturalny, bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie większości nieprawidłowości miesiączkowania. Zobacz poszczególne tematy po prawej stronie, aby dowiedzieć się więcej.