Akupunktura wspierająca płodność

William Horan specjalizuje się w zastosowaniu akupunktury w celu zwiększenia naturalnej płodności. William jest w stanie ściśle skoordynować sesje akupunktury z konwencjonalnymi metodami leczenia bezpłodności, natomiast lekarze są w stanie połączyć akupunkturę z procedurami medycznymi, takimi jak cykle Clomid, zapłodnienie wewnątrzmaciczne (IUI) i zapłodnienie pozaustrojowe – in vitro (IVF).

Istotą mojego podejścia do problemu jest holistyczne potraktowanie ciała w celu skorygowania wszelkich zakłóceń równowagi, które mogą przyczyniać się do problemów z płodnością. Moją misją jest pomoc w przywróceniu płodności oraz zwiększenie wskaźników sukcesu poprzez terapię wspomaganą. Poniżej znajduje się lista typowych rodzajów pacjentów z niepłodnością, z którymi ściśle współpracujemy:

 • PCOS i dysfunkcja owulacji
 • Wysoki FSH / Niski AMH / Słaba odpowiedź jajników
 • Niewyjaśnione problemy
 • Endometrioza i torbiele
 • Niepłodność męska – niska ruchliwość plemników, morfologia i liczba plemników
 • Dawcy i macierzyństwo zastępcze
 • Pary, które wyczerpały opcje technik wspomaganego rozrodu (ART)

Układ rozrodczy działa podobnie jak koncert symfoniczny – arcydzieło powstaje tylko wtedy, gdy wszyscy dają z siebie wszystko. Kobiety mogą posiadać informacje, że ich cykle miesięczne są nieprawidłowe i mogą mieć wiele objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) lub odczuwać bóle, obfite krwawienie lub nieregularne cykle. Pierwszym celem programu odnowy płodności jest edukowanie kobiet na temat szczegółów ich cykli miesiączkowych – aby pomóc im interpretować podstawowe wykresy temperatury ciała (BBT), identyfikować rodzaje śluzu szyjkowego, zrozumieć, jak hormony współdziałają i pracują, aby stworzyć optymalne środowisko do zapłodnienia. W ramach programu odnowy płodności, używamy poniższych rodzajów terapii aby poprawić zbalansowanie:

 • Akupunktura
 • Narzędzia relaksacyjne i redukujące stres
 • Modyfikacje diety i ćwiczenia
 • Sugestie dotyczące stylu życia mające na celu ogólne polepszenie stanu zdrowie

Dlaczego warto stosować akupunkturę w celu leczenia niepłodności?

Akupunktura stanowi naturalne podejście do leczenia niepłodności poprzez skupienie się na poprawie jakości jajeczek, nasienia, błony śluzowej macicy i płynu szyjki macicy. Czasami to wystarczy, aby pary osiągnęły sukces samodzielnie. Jest to bardzo ważny etap dla par, które w przeciwnym wypadku muszą ponieść koszty oraz spełnić wymagania fizyczne związane z zapłodnieniem in vitro. Akupunktura może również wspierać pacjentów podczas cykli zapłodnienia in vitro (IVF), sztucznego zapłodnienia i terapii hormonalnej. Obecne badania wskazują na zwiększone wskaźniki ciąż, gdy pary uwzględniają akupunkturę w ramach opieki nad niepłodnością.